Welcome to South Park
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Welcome to South Park

South Park Fans Space
 
ИндексТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 "Междуфилмови" връзки ^^

Go down 
АвторСъобщение
Erin

Erin


Female
Брой мнения : 116
Age : 34
Localisation : ...in profundum, in corde maris...
Emploi : The biggest marklar's marklar of all marklars
Loisirs : Being a complete idiot ^^
Registration date : 19.12.2007

"Междуфилмови" връзки ^^ Empty
ПисанеЗаглавие: "Междуфилмови" връзки ^^   "Междуфилмови" връзки ^^ Icon_minitimeЧет Дек 20, 2007 10:52 am

Моите съболезнования, във форума ви се натресе един "виден" Анализатор. От 8 години страдам от синдром, който сама наричам ШНУРА (шматкоподобен несъзнателен условен рефлекс на анализите). И сега на вашето внимание предостаям една темичка с по-скоро информативен и изследователски характер.

От известно време се бях зарекла да прегледам "творчеството" на Мат и Трей и да проследя как кореспондират останалите им филми със Саут Парк, общите герои, мотиви и т.н. Може и нещата да са очевадни, ама се постарах да ги систематизирам. >.<
Ето крайния резултат от проучването ми, продължило цели 3 часа ^^ . Не претендирам за изчерпателност и с удоволствие приемам допълнения. Карам филмите по хронологичен ред.

Cannibal! The Musical - 1996
1.На първо място ми направи впечатление името на кобилата на Пакър - Лиан. Във филма тя е представена едва ли не като гадната кучка, която зарязва мъжа си и отива при друг, най-грубо казано. Името на друга "лека жена" също е Лиан - майката (или по-скоро бащата) на Картман.
2.Не разбирам от музика, но "That's All I'm Asking For" на моменти доста прилича на "Blame Canada". Там към припева някъде няколко такта съвпадат.
3.Най-очевадната прилика със Саут Парк беше един дебилен герой на име Хъмфри. Със зеленикавата си ошанка и подчертано огромната, бухнала, червена коса може би им се е сторил подходящ за Кайл. ^^
4.По едно време ей така отникъде във въздуха звучи гласът на Картман, който пее една сладурска мелодийка от саундтрака.
5.Мотивът за канибализма от този филм се промъква с поразителна точност в един от епизодите на Саут Парк. А именно сезон 2, епизод 2 - "Cartman's Mom Is Still A Dirty Slut".
6.Явната и непрестанна гавра с мормоните няма да я коментирам, тя е ясна. ^^ И напълно оправдана, мен ако питате.


BASEketball - 1996
1.Истинското име на Squeak - Кени.
2.Историята на детето, чийто живот зависи от един мач, се появява и в един тъжен коледен епизод от 10 сезон.
3.Сезон 5, епизод 13 - "Kenny Dies". Тук също присъства Make-A-Wish (Dreams-Come-True) Foundation, макар и за кратко.
4.На един от мачовете се случва да бъде вечерта на аналните проби и всеки от публиката си има по една. Самореклама на епизод номер 1 може би...?
5.Нещо по-маловажно, но доста забележимо: На две-три места Трей докарва гласовете на Mr. Garison и Cartman.
Edit: 6.Записът, който беше върху мача на Реджи Джаксън, със своята "концепция" напомня тази на Craig's show от сезон 8, епизод 11 - Quest for Ratings.
Edit 2: 7.Бакстър с онова солидно антеноподобно подслушвателно устройство = Продуцентката на Джийзъс от The Mexican Staring Frog of Southern Shri Lanka. Репликата е същата.

Orgazmo - 1997
1.Най-директната гавра с мормоните. Косвена връзка със седми сезон, епизод 12 "All About Mormons?". Доста косвена всъщност, но я има. Wink
2.Геди Лий - човекът, който изпълни химна на Канада в дует с Теренс и Филип. :Р
3.Тук се "разшифрова" името на групата, в която участват Мат и Трей - D.V.D.A (double vaginal double anal) и в чийто "репертоар" са включени някои от песните от Саут Парк през различните сезони. Както и "What Would Brian Boitano Do?" II от пълнометражния филм (натъртих на нея, 'щото ми е любима ^^).

Тоя филм като цяло има и някои общи неща с "Cannibal!".

Team America: World Police - 2004
Явно не съм особено наблюдателна, защото открих само прилика между Мат Деймън и Тими в начина, по който повтарят името си и нищо друго. Явно момчетата са разчитали основно на феновете на Саут Парк да разчетат най-цялостно посланието: "Мат Деймън е ретард". ^^

И така, основната ми идея е, че може би има някакъв стремеж от страна на тандема Паркър-Стоун това, което правят, да се възприема като едно цяло. Киното е изкуство все пак и, като всяко изкуство, носи своите послания. Затова препоръчвам на всички почитатели на SP да се позабавляват и с другите проекти на създателите му, ако все още не са го направили. Не знам, според мен е интересно да наблюдаваш как някакви малки неща от един филм преминават в друг. Така сякаш проследяваш и мисълта на автора му, разбираш я по-добре. Скоро време ще изгледам осемте епизода на That's My Bush! и предполагам, че ще открия нещо ново. Smile
И те така... >.<
Peace on you \ /
Върнете се в началото Go down
http://www.online-literature.com/poe/
 
"Междуфилмови" връзки ^^
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Welcome to South Park :: South Park :: Общо за Саут Парк-
Идете на: